Evde Bilim Yarışmasına Nasıl Katılırım?

Okul öncesi / ilkokul / ortaokul öğrencisiysen “Evde Bilim” yarışmasına katılabilirsin.

Önce velinle birlikte Yarışma Şartnamesini oku.

Sonra Kategorini/Kategorilerini Seç: Aşağıda belirtilen 7 kategoriden birini seçebilirsin. İstersen birden fazla kategoride yarışmaya katılabilirsin. Yarışma için her kategoriden yalnızca 1 video yüklenebilir.

  • Fen Bilimleri: Fizik, Kimya ve Biyoloji kapsamına giren deneyleri, bilimsel kurguları, insan doğasına yardımcı olabilecek tüm bilimsel işlevleri içermektedir.
  • Ekoloji ( Doğa ve Geri dönüşüm): Çevre bilincini ve çevre yönetimini; canlıların birbirleri ve çevreleriyle ilişkilerini, geri dönüşüm kaynaklarının bilinçli kullanımını içermektedir.
  • Sosyal Bilimler: Tarih, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Antropoloji, Felsefe, Hukuk, Arkeoloji, Etnografya gibi başlıkları içerir.
  • Astronomi ve Uzay Bilimleri: Güneş, yıldız, galaksi gibi evrende bulunan cisimlerin bilgilerini, nitelik ve niceliklerini, hareket ve konumlarını içermektedir.
  • Dil Bilimi: Anadilimiz Türkçe başta olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, kullanımı ve tarihi ile ilgili çalışmaları içermektedir.
  • Mühendislik Bilimleri: Elektrik- Elektronik, Endüstri, Gıda, Harita, İnşaat, Jeoloji, Maden, Makine, Mekatronik, Mimarlık vb. alanları içermektedir.
  • Bilişim Teknolojileri: Robotik, Kodlama, 3D Yazıcı, Grafik, Animasyon, Web Tasarım vb. alanları içermektedir.

Deneyini/Projeni Kurgula: Seçilen kategoriye uygun deneyin aşamaları planlanır ve gerekli malzemeler hazırlanır.

Deneyinin/Projenin Videosunu Çek: Deney/proje kurgulandığı şekilde uygulanır. Yapılan çalışma, 5 dakikayı geçmeyecek şekilde video kaydına alınır. Videoda müzik ve efekt kullanılabilir.

Başvurunu Yap: Deney/proje videosu/videoları ve istenen bilgiler yüklenir.

Başarılar!

Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak  Gürtaş İş Merkezi No:1 Kat:1 D:2 Levent/İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm: 0537 430 43 02